Staw kolanowy, a staw biodrowy i skokowy

Staw biodrowy i stopa, a staw kolanowy

Wpływ biodra na staw kolanowy. Staw kolanowy, a stopa.

Dlaczego inne stawy mogą zepsuć kolano? Dlaczego gips założony w podstawówce na skręcenie kostki może kosztować Cię 30 tyś?

W poprzednim poście o kolanie dowiedziałeś się po co Ci są dobrze pracujące mięśnie. Po przeczytaniu tego posta możesz być bogatszy o 30 tyś złotych 🧐

Kolano jest w środku naszej nogi. Przez ten fakt, że działają na nie ogromne siły, jest ono w bardzo niekonfortowym ułożeniu.

Nieprawidłowa ruchomośc w stawach – biodrowym, skokowym – zaburza siły działające na nogę. Dużo siedzisz, ruszasz się tylko w określonych zakresach ( np. jazda tylko na rowerze) – może predysponować cię do zaburzeń ruchomości biodra.
Ruchomość biodra jest bardzo ważna w przenoszeniu sił na staw kolanowy. Jeśli to nie działa dobrze, to również kolano będzie cierpieć.

Dlaczego skręcenie kostki w podstawówce może kosztować cię 30 tyś zł?

Dlatego, że po delikatnym skręceniu stawu nie powinno się stabilizować kostki (jeśli nie było złamania). Powinna być wdrożona kompleksowa rehabilitacja, a nie stabilizacja. Po unieruchomieniu kostki będzie dochodziło do zaburzeń: nieodpowiednie napięcie mięśni, ograniczenie ruchomości w stawie, brak czucia głębokiego i inne. Podczas swojego życia, nadal masz te napięcia.
Jak już wspomniałem wyżej, na kolano działają duże siły. Każde zaburzenie wspomniane przed chwilą, ma wpływ na kolano. Jak może wyglądać strata 30 tyś? Ferie. Jedziesz na narty. Ostatni zjazd. Mięśnie zmęczone. Napięcie w okolicy stawu skokowego z podstawówki, zaburzenie jego ruchomości nie pomagają. Skręcasz kolano. Zrywasz więzadło krzyżowe w kolanie. Operacja więzadła na NFZ za 5 lat, prywatnie za tydzień. Wybierasz prywatnie, bo jakoś trzeba żyć – 20 tyś zł + 9 msc rehabilitacji = 30 tyś złotych.

Jak zaoszczędzić? Przyjdź na darmową diagnostykę, weź udział w 5 treningach z fizjoterapeutą i bądź bezpieczny na stoku!
Zapisz się w wiadomości prywatnej