mgr Tomasz Mechelewski
Tomasz Mechelewski Fizjoterapeuta
Tomasz Mechelewski – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, gdzie uzyskał tytuł magistra. Zajmuje się takimi dziedzinami jak: fizjoterapia pourazowa, przedoperacyjna, pooperacyjna, a także rehabilitacja w zespołach bólowych kręgosłupa oraz stawów obwodowych. Tomek specjalizuje się rehabilitacji po takich operacjach jak: więzadło krzyżowe przednie (ACL), więzadło krzyżowe tylne (PCL), wszelkie operacje i zabiegi w obrębie stawu barkowego, biodrowego, skokowego, stawów kręgosłupa. W swojej pracy podchodzi holistycznie do każdego pacjenta, skupiając się na przyczynach powstałych dysfunkcji, a nie tylko na zgłaszanych dolegliwościach. W pracy stosuje techniki min.: terapia manualna, masaż tkanek głębokich, trening funkcjonalny, a także Funkcjonalna Osteopatia i Integracja. Prywatnie pasjonuje się sportem. Obecnie amatorsko uprawia piłkę nożną i squash.
Ukończone kursy:
– Metoda Funkcjonalnej Osteopatii i Integracji (FOI)
– Terapia metodą Dr. Ackermanna – kurs wprowadzający i rozszerzający
– Terapia manualna oparta na dowodach naukowych wg. Koncepcji Plaatsmana I – IV
– Współczesne metody diagnostyki i leczenia tkanek miękkich cz. I Techniki Energizacji Mięśni
– Współczesne metody diagnostyki i leczenia tkanek miękkich cz. II Techniki Energizacji Mięśni
– Współczesne metody diagnostyki i leczenia tkanek miękkich cz. V Dysbalans mięśniowo-powięziowy
– Sucha Igłoterapia – terapia mięśniowo – powięziowych punktów spustowych pod kontrolą USG – moduł I i II
– Kurs Proprioceptive Neuromuscular Facilitation PNF 1 oraz PNF 2
– Szkolenie modułowe Kinetic Cotrol L1 – Kręgosłup lędźwiowy, biodro, diagnostyka, ocena i terapia funkcjonalna
– Szkolenie “Nowoczesne techniki rehabilitacji w chorobach przewlekłych układu kostno-stawowego i mięśniowego”
– Szkolenie “Nowoczesne techniki rehabilitacji w chorobach zapalnych układu kostno-stawowego i mięśniowego”
– Kurs masażu I i II stopnia (klasyczny, sportowy, relaksacyjny, izometryczny)
– Kurs masażu bańką chińską
– Certyfikat uczestnictwa w International FDM Congress
– Warsztat wprowadzający “Terapia manualna wg. Typaldosa – FDM”
– III Śląskie Sympozjum Ortopedyczno – Fizjoterapeutyczne – Staw biodrowy
– Wykład – “Kompleks miedniczno – lędźwiowy – wprowadzenie do koncepcji Maitland” organizowanym przez Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach we współpracy z OrtoKursy oraz Centrum Rehabilitacji
– Warsztaty – „Mechaniczna diagnostyka i terapia wg McKenziego” w ramach szkolenia zorganizowanego przez PTF, Oddział Opolski, PSSF ORAZ OZZPF
– Warsztaty „Możliwości zastosowania terapii manualnej w leczeniu kręgosłupa” w ramach szkolenia zorganizowanego przez PTF, Oddział Opolski PSSF oraz OZZPF
– Warsztaty “Możliwości zastosowania wybranych elementów diagnostyki I fizjoterapii sportowej z zastosowaniem terapii manualnej, osteopatii oraz metod nowoczesnej fizjoterapii.”
Umów wizytę
mgr Kamil Paluch
Kamil Paluch Fizjoterapeuta
Kamil Paluch – założyciel FizjoPaluch – nowoczesna fizjoterapia, absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Uniwersytetu Opolskiego. Powyższe studia ukończył z tytułem magistra fizjoterapii. Zajmuje się rehabilitacją pooperacyjną, przedoperacyjną. Fizjoterapią pacjentów bólowych: bóle kręgosłupa, bóle stawów, mięśni, ścięgien, głowy. W swojej codziennej pracy stosuje techniki osteopatii, terapii czaszkowo-krzyżowej, masażu tkanek głębokich, pinopresury, suchego igłowania, terapii manualnej wg. Kaltenborna, elementy PNF. Ponadto bardzo bliska jest mu osteopatia, której techniki i myślenie wplata w codzienną pracę. Współpracuje i współpracował z licznymi klubami sportowymi: piłki nożnej, futsalu, beach soccer’a oraz biegów przeszkodowych, między innymi: Piast Gliwice, Walka Zabrze, UKS Milenium Gliwice, Socios Silesia. Prywatnie interesuje się wspinaczką, genealogią i szeroko pojętym sportem.
Ukończone kursy:
– Terapia czaszkowo-krzyżowa wg. ujęcia biodynamicznego – 7 modułów
– Pinopresura wg. FRSc
– Terapia manualna i igłoterapia w ujęciu klinicznym – moduł 1, 2, 3
– Nowoczesne metody diagnostyki stawu kolanowego
– Nowoczesne metody terapii stawu kolanowego
– Masaż tkanek głębokich
– TAPING KT1, KT2
– Ocena FMS
– Trener personalny
– Dietetyka sportowa
Umów wizytę
mgr Mateusz Wędziński
Mateusz Wędziński fizjoterapeuta
Mateusz Wędziński – absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach z tytułem magistra. Z domu wyniósł empatie, sport nauczył go dążenia do celu, a każdy kolejny pacjent dołożył dawkę pokory. Do swojej pracy podchodzi z pełnym zaangażowaniem, co przekłada się na możliwie najlepsze efekty terapeutyczne. Do standardowych procedur fizjoterapeutycznych przemyca filozofie osteopatyczną. Traktuje organizm jako wspaniały twór, którego prawidłowe funkcjonowanie zależy od współpracy wszystkich układów oraz procesów w nich zachodzących.
Walter McKon „Leczenie całego pacjenta nie jest tym samym co leczenie pacjenta jako całości “
W czym mogę pomóc?
– dolegliwości bólowe kręgosłupa i stawów obwodowych o charakterze ostrym oraz przewlekłym
– wady postawy u dzieci
– rehabilitacja dzieci od 4 roku życia
Ukończone kursy:
mgr Urszula Szuster-Bogdańska
Urszula Szuster-Bogdańska Fizjoterapeutka
Urszula Szuster-Bogdańska – absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Fizjoterapia. Doświadczenie zawodowe zbierała już na studiach uczęszczając na praktyki zawodowe w kierunku uroginekologii oraz ortopedii w szpitalach i prywatnych gabinetach. Zajmuje się głównie schorzeniami uroginekologicznymi. Jest certyfikowaną terapeutką uroginekologiczną z akredytacją Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego . Jest także terapeutką manualną wg koncepcji Kaltenborna-Evjentha. Stale szkoli się, aby móc jak najlepiej pomagać Kobietom.
Prywatnie uwielbia podróże, escape roomy i dobre kino.
Ukończone kursy:
- Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej
– Moduły I-VI – zakończone egzaminem, akredytowane przez Polskie Towarzystwo
Uroginekologiczne (PTUG) - Aspekt położniczy i osteopatyczny w trakcie ciąży, porodu i połogu
- Pelvic Floor Sonofeedback Therapy (USG)
- Techniki osteopatyczne w ginekologii i położnictwie
- Vulvodynia okiem fizjoterapeuty
- Przepuklina i rozejście kresy białej – poważny problem uroginekologiczny
- Kaltenborn-Evjenth Concept (9 modułów): Badanie i leczenie kręgosłupa oraz kończyn
według Koncepcji Kaltenborn-Evjenth - Rozwój kompetencji studentów kierunku fizjoterapia AWF we Wrocławiu
- Szyja – zastosowanie technik funkcjonalnych
- Warsztat: Gym Workout Theory
mgr Tatiana Malinowska
Tatiana Malinowska - fizjoterapeuta, certyfikowany terapeuta metody NDT-Bobath Basic oraz NDT-Baby.
Od 13 lat pracuje zawodowo jako fizjoterapeuta, absolwentka WSPS w Dąbrowie Górniczej kierunek fizjoterapia i studiów magisterskich na Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi kierunek pedagogika. W 2015r ukończyła kurs podstawowy NDT Bobath Basic w ilości 360 godzin we Włocławku. Kurs , zgodnie z obowiązującymi przepisami Europejskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Bobath (Warszawa 2014). W 2018r ukończyła kurs NDT Bobath- Baby w ilości 90 godzin w Poznaniu pod okiem PT, NDT-Bobath Senior Tutor Neda Rotar, zgodnie z obowiązującymi przepisami Europejskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Bobath (Oulu 2012). W 2019r ukończyła po raz drugi Kurs Podstawowy NDT-Bobath, na którym pełniła obowiązki Asystenta Klinicznego.
Prowadzi terapie dzieci i niemowląt. Do każdego swojego małego pacjenta podchodzi indywidualnie. W swojej pracy kieruje się doświadczeniem , zdobytą wiedzą oraz dużą intuicją. Opieką obejmuje nie tylko najmłodszych pacjentów, ale również jest wsparciem dla rodzica.
Terapią neurorozwojową obejmuje dzieci;
- z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym,
-z zespołem genetycznym ,
-z zróżnicowanym napięciem mięśniowym,
-asymetrią tułowia,
-z opóźnieniem rozwoju motorycznego
-po zabiegach ortopedycznych i urazach.
Prowadzi również konsultacje dla rodziców odnośnie codziennej prawidłowej pielęgnacji niemowląt zgodnie z zasadami terapii NDT- Bobath
mgr Adrian Borowicz
mgr Adrian Borowicz - to doświadczony fizjoterapeuta z imponującym zestawem kwalifikacji i szerokim zakresem specjalizacji. Posiada certyfikat Terapeuty Manualnego zgodny z międzynarodowymi standardami Międzynarodowej Federacji Ortopedycznych Terapeutów Manualnych (IFOMPT), co czyni go ekspertem w dziedzinie terapii manualnej. Jego fachowe umiejętności obejmują również mobilizację tkanek miękkich za pomocą narzędzi IASTM (Instrument Assisted Soft Tissue Manipulation), co umożliwia skuteczną pracę nad odciążeniem i regeneracją tkanek miękkich.
W roli certyfikowanego trenera osobistego, Adrian oferuje wsparcie w procesie rehabilitacji oraz treningu, aby pomóc pacjentom osiągnąć optymalną formę fizyczną i przywrócić pełnię zdrowia.
Adrian Borowicz znany jest również ze współpracy z renomowanymi placówkami medycznymi, takimi jak Ruch Chorzów S.A., Klub Piłki Ręcznej Ruch Chorzów w PGNiG Superlidze kobiet, Górnik Zabrze w PGNiG Superlidze mężczyzn oraz KU AZS Uniwersytet Śląski, gdzie prowadzi terapie w sekcji piłki siatkowej kobiet oraz futsalu.