FizjoPaluch – nowoczesna fizjoterapia Gliwice

FizjoPaluch - nowoczesna fizjoterapia

Fizjoterapia i rehabilitacja sportowa Gliwice

Miliony ludzi na świecie uprawiają codziennie sport, podczas którego dochodzi do urazów, kontuzji, przeciążeń aparatu ruchu oraz organizmu. W takich sytuacjach na przeciw wychodzi fizjoterapia i rehabilitacja sportowa. Jest ona przeznaczona nie tylko dla zawodowców, ale także dla amatorów. Nasi fizjoterapeuci są bardzo doświadczeni w pracy ze sportowcami i rehabilitacja sportowa nie jest im obca Gliwice. W swoim dorobku mają między innymi takie dyscypliny i zespoły: piłka nożna, futsal (Piast Gliwice), Narodowa Kadra Skoczków Narciarskich, beach soccer, biegi przeszkodowe, biegi długodystansowe, crossfit, trójbój, sporty walki oraz wiele innych dyscyplin. Celem rehabilitacji sportowej jest:

Rehabilitacja jest procesem leczniczym, który ma za zadanie przywrócić pacjenta do możliwości wykonywania czynności dnia codziennego, lecz fizjoterapia sportowa to zupełnie inny rodzaj rehabilitacji. Ma ona za zadanie doprowadzić w jak najkrótszym czasie pacjenta do możliwości wykonywania czynności sportowych.

W naszej pracy wykorzystujemy takie metody jak: terapia manualna, osteopatia, trening medyczny, trening funkcjonalny, masaż tkanek głębokich, terapia punktów spustowych, manipulacja powięzi, suche igłowanie, masaż leczniczy.

fizjoterapia rehabilitacja sportowa Gliwice